Syksy 2019

AIKA JA PAIKKA

KILPAILU/

ILMOITTAUTUMINEN 

SARJAT

OSALLISTUJAT/

VAHVISTETUT

TULOKSET

Kilpailut syksy 2019

SYYSKUU    
31.8-1.9.2019KutsukilpailuISUEMME OSALLISTU 
Tampere, KOOVEE SM-Noviisit (LO)  
Hakametsä II-jäähalli Debytantit  
     
     
6.-8.9.2019Helsinki Trophy, ICISUEMME OSALLISTU 
Helsinki, HL11.8.19 mennessä SM-JunioritSM-Juniorit
Kaarela Ice Rink  Toivo Kokk 
   Novice BNovice B
   Katja Kiseleva 
     
     
20.-22.9.2019Aktia TrophyTähtiEMME OSALLISTU 
Vantaa, EVT29.8.19 menessäISUNoviisitNoviisit
Myyrmäen jäähalli  Katja Kiseleva 
     
     
28.-29.9.20191.vkISUOSALLISTUMME 
Vantaa, TTKSM-Juniorit SM-JunioritSM-Juniorit
   Toivi Kokk 
     
28.-29.9.2019A-Silmut 1. AluecupTähtiOSALLISTUMME 
Kotka, KoTaKutsukilpailuISUNoviisitNoviisit
KSOY Areena1.9.19 mennessä Katja Kiseleva 
   Silmut ASilmut A
   Tuuli Mänttäri  
   Kiira Alastalo  
   TintitTintit
   Amanda Fagerström 
   Helmi Orola 
   Hilda Näsänen 
   MinitMinit
   Neela Vainikainen 
   Moona Kousa 
   Silmut BSilmut B
   Nicolina Podchishchalova 
   Meri Penttilä WD 
   Noora Vuorinen 
   DebytantitDebytantit
   Karina Innos 
   Josefiina Vapalahti 
   AluesilmutAluesilmut
   Elli Ahokas 
   TaitajatTaitajat
   Aida Andersson 
     
LOKAKUU    
19.-20.10.2019Lohko 2, valintakilpailutISUOSALLISTUMME 
Savonlinna, SaTuSM-Noviisit SM-NoviisitSM-Noviisit
Talvisalon jäähalliDebytantit Ksenija Agafonova 
 9.10.2019 mennessä DebytantitDebytantit
   Josefiina Vapalahti 
   Karina Innos 
     
19.-20.10.2019ISU-kutsukilpailuISUOSALLISTUMME 
Savonlinna, SaTu6.10.2019 mennessä Silmut ASilmut A
Talvisalon jäähalli  Kiira Alastalo 
     
     
26.-27.10.2019KutsukilpailuISUEMME OSALLISTU 
Tuusula, TL28.9.19 mennessäei Deb ja SM-NovSM-Juniorit 
Tuusulan jäähalli  Toivo Kokk WD 
     
     
27.10.2019KutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Mikkeli, ML9.10.2019 mennessä TintitTintit
Ikioma Areena  Amanda Fagerström 
   Hilda Näsänen 
   Helmi Orola 
   MinitMinit
   Neela Vainikainen 
   Rémus KarraMinit pojat
   Moona Kousa 
   Silmut BSilmut B
   Nicolina Podchishchalova 
     
MARRASKUU    
2.11.2019ISU-kutsukilpailuISUOSALLISTUMME 
Hamina, HaTalA-Silmujen 2. aluekilpailu SM-JunioritSM-Juniorit
Haminan jäähalli16.10.2019 mennessä Toivo Kokk 
   DebytantitDebytantit
   Josefiina Vapalahti 
   Karina Innos 
   Noviisit Noviisit
   Katja Kiseleva 
   Silmut ASilmut A
   Kiira Alastalo 
   Tuuli Mänttäri 
     
2.11.2019Minikarnevaalit nro2TähtiEMME OSALLISTU 
Kuopio, KuTa16.10.2019 mennessä   
     
     
3.11.2019Tinttien kutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Kouvola, KooKoo14.10.2019 mennessä TintitTintit 2012
Valkealan jäähalli  Amanda Fagerström 
   Helmi Orola 
   Hilda Näsänen 
     
3.11.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Kouvola, KooKoo14.10.2019 mennessä MinitMinit 2010
Valkealan jäähalli  Neela Vainikainen 
   Rémus Karra 
   Moona Kousa 
   AluesilmutAluesilmut
   Elli Ahokas 
   Silmut BSilmut B
   Noora Vuorinen 
     
8.-9.11.2019KutsukilpailuISUOSALLISTUMME 
Joensuu, JoKaSM-noviiseille, Silmut ASilmut A
PKS Areenadebytanteille, Tuuli Mänttäri 
 A-silmuille Kiira Alastalo 
   DebytantitDebytantit
   Josefiina Vapalahti 
     
8.-9.11.2019

SM-junioreiden

2.valintakilpailu

ISUOSALLISTUMME 
Joensuu, JoKa  SM-JunioritSM-juniorit
PKS Areena  Toivo Kokk 
     
     
16.11.2019KutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Hyvinkää, HyTL23.10.2019 mennessä TintitTintit
Hyvinkään jäähalli  Helmi Orola 
   Amanda Fagerström 
   MinitMinit
   Neela Vainikainen 
   AluesilmutAluesilmut
   Elli Ahokas 
   Silmut BSilmut B
   Nicolina Podchishchalova 
     
     
16.-17.11.2019Noviisien kutsukilpailu/SBISUOSALLISTUMME 
Heinola, HeiTa28.10.2019 mennessä NoviisitNoviisit
Heinolan jäähalli  Katja Kiseleva 
     
     
23.-24.11.2019Santa ClausISUEMME OSALLISTU 
Tampere30.10.2019 mennessä ei kilpailukutsua 
Tesoma Ice Stadium 1 and 2    
     
     
24.11.2019Tähtisarjojen 2.aluekilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Lappeenranta, LRL1.11.2019 mennessä Tintit 
   Hilda Näsänen 
   Amanda Fagerström 
   Helmi Orola 
   Minit 
   Rémus Karra 
   Silmut B 
   Nicolina Podchishchalova 
   Noora Vuorinen 
     
JOULUKUU    
30.11.-1.12.2019Lohko 2, valintakilpailutISUOSALLISTUMME 
Kuopio, KuLSSM-noviisit Debytantit 
Kuopion jäähalliDebytantit Karina Innos 
   Josefiina Vapalahti 
   SM-Noviisit 
   Ksenija Agafonova 
     
7.12.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Hamina, HaTal  Tintit 
Haminan jäähalli  Helmi Orola 
   Amanda Fagerström 
   Kristina Maximova 
   Hilda Näsänen 
   Minit 
   Rémus Karra 
   Neela Vainikainen 
   Karina Mühjanen 
   Moona Kousa 
   Aluesilmut 
   Elli Ahokas 
   Silmut B 
   Nicolina Podchishchalova 
   Noora Vuorinen 
   Taitajat 
   Aida Andersson 
     
14.-15.12.2019SM 2020ISUOSALLISTUMME 
Helsinki, HSKSM-juniorit Toivo Kokk WD 
Trio Areena    

 

AIKA JA PAIKKA

KILPAILU/

ILMOITTAUTUMINEN 

SARJAT

OSALLISTUJAT/

VAHVISTETUT

TULOKSET

Kilpailut syksy 2019

SYYSKUU    
31.8-1.9.2019KutsukilpailuISUEMME OSALLISTU 
Tampere, KOOVEE SM-Noviisit (LO)  
Hakametsä II-jäähalli Debytantit  
     
     
6.-8.9.2019Helsinki Trophy, ICISUEMME OSALLISTU 
Helsinki, HL11.8.19 mennessä SM-JunioritSM-Juniorit
Kaarela Ice Rink  Toivo Kokk 
   Novice BNovice B
   Katja Kiseleva 
     
     
20.-22.9.2019Aktia TrophyTähtiEMME OSALLISTU 
Vantaa, EVT29.8.19 menessäISUNoviisitNoviisit
Myyrmäen jäähalli  Katja Kiseleva 
     
     
28.-29.9.20191.vkISUOSALLISTUMME 
Vantaa, TTKSM-Juniorit SM-JunioritSM-Juniorit
   Toivi Kokk 
     
28.-29.9.2019A-Silmut 1. AluecupTähtiOSALLISTUMME 
Kotka, KoTaKutsukilpailuISUNoviisitNoviisit
KSOY Areena1.9.19 mennessä Katja Kiseleva 
   Silmut ASilmut A
   Tuuli Mänttäri  
   Kiira Alastalo  
   TintitTintit
   Amanda Fagerström 
   Helmi Orola 
   Hilda Näsänen 
   MinitMinit
   Neela Vainikainen 
   Moona Kousa 
   Silmut BSilmut B
   Nicolina Podchishchalova 
   Meri Penttilä WD 
   Noora Vuorinen 
   DebytantitDebytantit
   Karina Innos 
   Josefiina Vapalahti 
   AluesilmutAluesilmut
   Elli Ahokas 
   TaitajatTaitajat
   Aida Andersson 
     
LOKAKUU    
19.-20.10.2019Lohko 2, valintakilpailutISUOSALLISTUMME 
Savonlinna, SaTuSM-Noviisit SM-NoviisitSM-Noviisit
Talvisalon jäähalliDebytantit Ksenija Agafonova 
 9.10.2019 mennessä DebytantitDebytantit
   Josefiina Vapalahti 
   Karina Innos 
     
19.-20.10.2019ISU-kutsukilpailuISUOSALLISTUMME 
Savonlinna, SaTu6.10.2019 mennessä Silmut ASilmut A
Talvisalon jäähalli  Kiira Alastalo 
     
     
26.-27.10.2019KutsukilpailuISUEMME OSALLISTU 
Tuusula, TL28.9.19 mennessäei Deb ja SM-NovSM-Juniorit 
Tuusulan jäähalli  Toivo Kokk WD 
     
     
27.10.2019KutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Mikkeli, ML9.10.2019 mennessä TintitTintit
Ikioma Areena  Amanda Fagerström 
   Hilda Näsänen 
   Helmi Orola 
   MinitMinit
   Neela Vainikainen 
   Rémus KarraMinit pojat
   Moona Kousa 
   Silmut BSilmut B
   Nicolina Podchishchalova 
     
MARRASKUU    
2.11.2019ISU-kutsukilpailuISUOSALLISTUMME 
Hamina, HaTalA-Silmujen 2. aluekilpailu SM-JunioritSM-Juniorit
Haminan jäähalli16.10.2019 mennessä Toivo Kokk 
   DebytantitDebytantit
   Josefiina Vapalahti 
   Karina Innos 
   Noviisit Noviisit
   Katja Kiseleva 
   Silmut ASilmut A
   Kiira Alastalo 
   Tuuli Mänttäri 
     
2.11.2019Minikarnevaalit nro2TähtiEMME OSALLISTU 
Kuopio, KuTa16.10.2019 mennessä   
     
     
3.11.2019Tinttien kutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Kouvola, KooKoo14.10.2019 mennessä TintitTintit 2012
Valkealan jäähalli  Amanda Fagerström 
   Helmi Orola 
   Hilda Näsänen 
     
3.11.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Kouvola, KooKoo14.10.2019 mennessä MinitMinit 2010
Valkealan jäähalli  Neela Vainikainen 
   Rémus Karra 
   Moona Kousa 
   AluesilmutAluesilmut
   Elli Ahokas 
   Silmut BSilmut B
   Noora Vuorinen 
     
8.-9.11.2019KutsukilpailuISUOSALLISTUMME 
Joensuu, JoKaSM-noviiseille, Silmut ASilmut A
PKS Areenadebytanteille, Tuuli Mänttäri 
 A-silmuille Kiira Alastalo 
   DebytantitDebytantit
   Josefiina Vapalahti 
     
8.-9.11.2019

SM-junioreiden

2.valintakilpailu

ISUOSALLISTUMME 
Joensuu, JoKa  SM-JunioritSM-juniorit
PKS Areena  Toivo Kokk 
     
     
16.11.2019KutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Hyvinkää, HyTL23.10.2019 mennessä TintitTintit
Hyvinkään jäähalli  Helmi Orola 
   Amanda Fagerström 
   MinitMinit
   Neela Vainikainen 
   AluesilmutAluesilmut
   Elli Ahokas 
   Silmut BSilmut B
   Nicolina Podchishchalova 
     
     
16.-17.11.2019Noviisien kutsukilpailu/SBISUOSALLISTUMME 
Heinola, HeiTa28.10.2019 mennessä NoviisitNoviisit
Heinolan jäähalli  Katja Kiseleva 
     
     
23.-24.11.2019Santa ClausISUEMME OSALLISTU 
Tampere30.10.2019 mennessä ei kilpailukutsua 
Tesoma Ice Stadium 1 and 2    
     
     
24.11.2019Tähtisarjojen 2.aluekilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Lappeenranta, LRL1.11.2019 mennessä Tintit 
   Hilda Näsänen 
   Amanda Fagerström 
   Helmi Orola 
   Minit 
   Rémus Karra 
   Silmut B 
   Nicolina Podchishchalova 
   Noora Vuorinen 
     
JOULUKUU    
30.11.-1.12.2019Lohko 2, valintakilpailutISUOSALLISTUMME 
Kuopio, KuLSSM-noviisit Debytantit 
Kuopion jäähalliDebytantit Karina Innos 
   Josefiina Vapalahti 
   SM-Noviisit 
   Ksenija Agafonova 
     
7.12.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuTähtiOSALLISTUMME 
Hamina, HaTal  Tintit 
Haminan jäähalli  Helmi Orola 
   Amanda Fagerström 
   Kristina Maximova 
   Hilda Näsänen 
   Minit 
   Rémus Karra 
   Neela Vainikainen 
   Karina Mühjanen 
   Moona Kousa 
   Aluesilmut 
   Elli Ahokas 
   Silmut B 
   Nicolina Podchishchalova 
   Noora Vuorinen 
   Taitajat 
   Aida Andersson 
     
14.-15.12.2019SM 2020ISUOSALLISTUMME 
Helsinki, HSKSM-juniorit Toivo Kokk WD 
Trio Areena