Kilpailut

Päävalmentaja päättää osallistummeko ja ketkä osallistuvat.
SYYSKUU
9.-10.9. IC-kilpailu, mukana vähintään SM-noviisit KuTa, Kuopio ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
10.9. Kutsukilpailu KKJT, Kouvola TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Tintit:
Roosa Viinikainen
Nicolina Podchishchalova
Sabrina Viinikainen
Vesta Ivanova
Minit:
Meri Penttilä
Laura Huopainen
Noora Vuorinen
Tuuli Mänttäri
Angelina Petäjistö
Silmut B:
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Milla Virtanen
Taitajat (axel):
Säde Saarainen
16.-17.9. IC-kilpailu, mukana vähintään SM-noviisit Koovee, Tampere SM-noviisit EMME OSALLISTU
23.-24.9. IC-kilpailu, mukana vähintään Debytantit EVT, Vantaa ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
23.-24.9. Tikkurila Trophy 2017 TTK, Vantaa ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
24.9. Kutsukilpailu 24.9.2017 KTL, Kouvola TÄHTI EMME OSALLISTU
Valmentaja ei lähde kilpailuihin mukaan.
Kilpailuun vahvistettu:
Silmut B:
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Aluedebytantit:
Elsa Orrain
30.9. Oma kilpailu KoTa, Kotka TÄHTI OSALLISTUMME
Tintit:
Vesta Ivanova
Roosa Viinikainen
Sabrina Viinikainen
Nicolina Podchishchalova
Minit:
Tuuli Mänttäri
Meri Penttilä
Karina Innos
Noora Vuorinen
Angelina Petäjistö
Laura Huopainen
Miléa Karra
Silmut B:
Josefiina Vapalahti
Kiira Alastalo
Milla Virtanen
Aluesilmut:
Mark Mühjanen
Fedor Smirnoff
Aluedebytantit:
Elsa Orrain
Taitajat :
Säde Saarainen
Ksenia Andriyanen
29.9.-1.10 Helsinki Trophy 2017 HL, Helsinki ISU OSALLISTUMME (VAIN ISU)
Kilpailuun vahvistettu:
Advanced Novice
Toivo Kokk
Debs A
Ksenija Agafonova
Novice B
Anna Nurminen
LOKAKUU
5-8.10. Finlandia Trophy STLL, Espoo
14.10. ISU-kutsukilpailu Mäntsälä, MJT ISU OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
SM-noviisit:
Alina Blinova
Anna Nurminen
Noviisit:
Monica Matikainen
14.-15.10. SM-juniorit 1.vk. + SM-noviisit pojat KKJT, Kouvola SM-noviisit pojat Toivo Kokk
28.-29.10. SM-noviisit 1.vk. 2 lohkoa EsJt SM-noviisit OSALLISTUMME
Ilmoitettavat :
Anna Nurminen
Alina Blinova
Toivo Kokk
MARRASKUU
3.-5.11 Promo Cup 2017 Salo ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
5.11. kutsu HaTal, Hamina TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Tintit:
Vesta Ivanova
Nicolina Podchishchalova
Roosa Viinikainen
Sabrina Viinikainen
Minit:
Meri Penttilä
Laura Huopainen
Noora Vuorinen
Tuuli Mänttäri
Silmut B:
Kiira Alastalo
Milla Virtanen
Josefiina Vapalahti
Aluedebytantit:
Elsa Orrain
Aluenoviisit:
Noéla Karra
Taitajat :
Säde Saarainen
11.11. YL Debytantit 1.vk. HeiTa, Heinola Debytantit Ksenija Agafonova
12.11. ISU-kutsukilpailu SaTu, Savonlinna ISU EMME OSALLISTU
18.-19.11. SM-seniorit ja -juniorit JT SM-nov 2.vk. PTL, Porvoo EMME OSALLISTU
18.11. Aluekilpailu LrL, Lappeenranta TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Tintit:
Sabrina Viinikainen
Roosa Viinikainen
Nicolina Podchishchalova
Vesta Ivanova
Minit:
Karina Innos
Angelina Petäjistö
Laura Huopainen
Tuuli Mänttäri
Noora Vuorinen
Meri Penttilä
Silmut B:
Josefiina Vapalahti
Milla Virtanen
Kiira Alastalo
Aluedebytantit:
Elsa Orrain
Taitajat :
Säde Saarainen
18.11. Kutsukilpailu HyTl, Hyvinkää TÄHTI EMME OSALLISTU
19.11. ISU-kutsukilpailu KTL, Kouvola B-silmuille ja ISU-sarjoille OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
SM-Noviisit:
Alina Blinova
Lisa Kartavtseva
Anna Nurminen(WD)
Toivo Kokk
Debytantit:
Ksenija Agafonova
Silmut B:
Josefiina Vapalahti
Kiira Alastalo
Milla Virtanen
25.-26.11. Tampere Santa Claus 2017/IC-kilpailu, mukana Noviisit Varala, Tampere ISU+TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Novice C:
Noéla Karra
Debs C:
Elsa Orrain
Springs B, Girls born 2006 or later:
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Cubs, Girls born 2008 or later:
Miléa Karra
Karina Innos
Chicks, Girls born 2009 or later:
Nicolina Podchishchalova
Sabrina Viinikainen
Vesta Ivanova
Taitajat, Axel, Girls:
Säde Saarainen
25.-26.11. ISU-kutsukilpailu JoKa, Joensuu B-silmuille ja ISU-sarjoille OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Noviisit:
Monica Matikainen
JOULUKUU
1-2.12. Kutsukilpailu TL, Tuusula TÄHTI EMME OSALLISTU
Valmentaja ei lähde kilpailuihin mukaan.
Kilpailuun vahvistettu:
Tintit:
Roosa Viinikainen
Sabrina Viinikainen
Nicolina Podchishchalova
Minit:
Angelina Petäjistö
Karina Innos
2.12. YL Noviisit 1.vk. 3 lohkoa KKJT, Kouvola Noviisit Monica Matikainen
3.12. Kutsukilpailu ML, Mikkeli ISU+TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
SM-noviisit VO:
Toivo Kokk
Alina Blinova
Anna Nurminen (WD)
Debytantit:
Ksenija Agafonova
Aluedebytantit:
Elsa Orrain
Silmut B:
Milla Virtanen
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Taitajat :
Säde Saarainen
6.12. Kutsukilpailu JyTl, Jyväskylä TÄHTI EMME OSALLISTU
16.-17.12. SM 2018: Juniorit HL
TAMMIKUU
5.-7.1. Crystal Cup 2018 ML, Mikkeli ISU+TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Novice B girls born 1.7.2002 or later
Monica Matikainen
Novice C girls born 2003 or later
Noéla Karra
Springs B girls born 2006 or later
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Cubs girls born 2008 or later
Miléa Karra
Tuuli Mänttäri
Karina Innos
Chicks girls born 2009 or later
Roosa Viinikainen
Vesta Ivanova (WD 5.1)
Nicolina Podchishchalova
Sabrina Viinikainen
Starlets Girls born 2004 or before
Säde Saarainen
5.-7.1. Froggie Cup 2018 HSK, Helsinki ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
13.-14.1. SM-noviisit 2.vk. 2 lohkoa LTL, Lahti OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Alina Blinova
Toivo Kokk
13.1. Kutsukilpailu KTL, Kouvola TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Silmut B:
Kiira Alastalo
Karina Innos
Josefiina Vapalahti
Minit:
Laura Huopainen
Meri Penttilä
Angelina Petäjistö
Tuuli Mänttäri
Miléa Karra
Tintit:
Nicolina Podchishchalova
Roosa Viinikainen
Sabrina Viinikainen
Vesta Ivanova
Aluenoviisit:
Noéla Karra
Aluedebytantit:
Elsa Orrain
Aluesilmut:
Katja Kiseleva
20-21.1. Hyvinkää Trophy 2018 HyTl, Hyvinkää ISU+TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Novice B, Girls (Noviisit) born 1.7.2002 or later
Monica Matikainen
Ada Salminen
Springs B, Girls (Silmut B) born 2006 or later
Milla Virtanen
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Springs C, Girls (Aluesilmut) born 2006 or later
Katja Kiseleva
Cubs, Girls (Minit) born 2008 or later
Meri Penttilä
Tuuli Mänttäri
Angelina Petäjistö 
Chicks, Girls and Boys(Tintit) born 2009
Vesta Ivanova
Roosa Viinikainen
Nicolina Podchishchalova
Pre-Chicks Girls and Boys (Tintit) born 2010 and younger
Sabrina Viinikainen
21.1. Kutsukilpailu SaTu, Savonlinna TÄHTI EMME OSALLISTU
27.1. Kutsukilpailu VARTA, Varkaus TÄHTI EMME OSALLISTU
HELMIKUU
2.-4.2. ISU-kutsukilpailu JoKa ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
3.-4.2. Nordics/PM-kilpailut STLL, Rniemi EMME OSALLISTU
3.2. ISU-kutsukilpailu KooKooJT, Kouvola ISU OSALLISTUMME
Ilmoitettavat (viimeinen ilmoittautumispäivä 18.1.2018):
Debytantit:
Noviisit:
Monica Matikainen
Silmut B:
Milla Virtanen
Karina Innos
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
10.2. YL Debytantit 2.vk. 3 lohkoa EVT, Espoo Debytantit Ksenija Agafonova
10.-11.2. Kutsukilpailu VTL, Vihti ISU+TÄHTI OSALLISTUMME
Ilmoitettavat :
SM-noviisit LO:
Toivo Kokk
Noviisit:
Ada Salminen
Silmut B:
Milla Virtanen
Karina Innos
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Minit:
Noora Vuorinen
Angelina Petäjistö
Tintit:
Nicolina Podchishchalova
Roosa Viinikainen
Sabrina Viinikainen
Aluedebytantit:
Elsa Orrain
Aluesilmut:
Katja Kiseleva
Fedor Smirnoff
Taitajat (axel) :
Säde Saarainen
17.2. YL Noviisit 2.vk. 3 lohkoa HSK, Helsinki Noviisit Monica Matikainen
Ada Salminen
18.2. Kutsukilpailu ML, Mikkeli TÄHTI OSALLISTUMME
Ilmoitettavat (viimeinen ilmoittautumispäivä 26.1.2018):
Silmut B:
Minit:
Tintit:
Aluenoviisit:
Aluedebytantit:
Taitajat :
17.-18.2. ISU-Sarjoen aluemestaruuskilpailu Kuls, Kuopio ISU EMME OSALLISTU
23.-25.2. Lõunakeskus Trophy 2018 Tartu, Estonia EMME OSALLISTU
MAALISKUU
3.-4.3. Kutsukilpailu Kels, Kerava ISU+TÄHTI
10.-11.3. Debytantit ja Noviisit KF ja HF ETK
10.-11.3. Kutsukilpailu KTL ?
16-18.3. Easter Skate RTL, Riihimäki ISU+TÄHTI
17-18.3. Spring Carnival kutsukilpailu EVT, Vantaa ISU+TÄHTI
17-18.3. Aluekilpailu HaTaL TÄHTI
24.-25.3. SM2018: SM-noviisit ja HF (vain vo)
HUHTIKUU
5.-8.4. Skate Copenhagen 2018 Copenhagen, Denmark

Comments are closed