Kilpailut

SYYSKUU
9.-10.9. IC-kilpailu, mukana vähintään SM-noviisit KuTa, Kuopio ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
10.9. Kutsukilpailu KKJT, Kouvola TÄHTI OSALLISTUMME
Kilpailuun vahvistettu:
Tintit:
Roosa Viinikainen
Nicolina Podchishchalova
Sabrina Viinikainen
Vesta Ivanova
Minit:
Meri Penttilä
Laura Huopainen
Noora Vuorinen
Tuuli Mänttäri
Angelina Petäjistö
Silmut B
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Milla Virtanen
Taitajat (axel)
Säde Saarainen
16.-17.9. IC-kilpailu, mukana vähintään SM-noviisit Koovee, Tampere SM-noviisit EMME OSALLISTU
23.-24.9. IC-kilpailu, mukana vähintään Debytantit EVT, Vantaa ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
23.-24.9. Tikkurila Trophy 2017 TTK, Vantaa ISU+TÄHTI EMME OSALLISTU
24.9. Kutsukilpailu 24.9.2017 KTL, Kouvola TÄHTI EMME OSALLISTU
Kilpailuun vahvistettu:
Valmentaja ei lähde kilpailuihin mukaan.
Silmut B
Kiira Alastalo
Josefiina Vapalahti
Aluedebytantit
Elsa Orrain
30.9. Oma kilpailu KoTa, Kotka TÄHTI OSALLISTUMME
Ilmoitettavat (viimeinen ilmoittautumispäivä 11.9.2017):
Tintit:
Vesta Ivanova
Roosa Viinikainen
Sabrina Viinikainen
Nicolina Podchishchalova
Minit:
Tuuli Mänttäri
Meri Penttilä
Karina Innos
Noora Vuorinen
Angelina Petäjistö
Laura Huopainen
Miléa Karra
Silmut B
Josefiina Vapalahti
Kiira Alastalo
Milla Virtanen
Aluesilmut
Mark Mühjanen
Fedor Smirnoff
Aluedebytantit
Elsa Orrain
Taitajat
Säde Saarainen
Ksenia Andriyanen
29.9.-1.10 Helsinki Trophy 2017 HL, Helsinki ISU OSALLISTUMME (VAIN ISU)
Kilpailuun vahvistettu:
Advanced Novice
Toivo Kokk
Debs A
Ksenia Agafonova
Novice B
Anna Nurminen
LOKAKUU
5-8.10. Finlandia Trophy STLL, Espoo
14.10. ISU-kutsukilpailu Mäntsälä, MJT ISU OSALLISTUMME (viimeinen ilmoittautumispäivä 25.9.2017 klo 20.00 !):
SM-noviisit
Anna Nurminen
Alina Blinova
Noviisit
Monica Matikainen
14.-15.10. SM-juniorit 1.vk. + SM-noviisit pojat KKJT, Kouvola SM-noviisit pojat Toivo Kokk
28.-29.10. SM-noviisit 1.vk. 2 lohkoa EsJt SM-noviisit
MARRASKUU
5.11. kutsu HaTal, Hamina TÄHTI
11.11. YL Debytantit 1.vk. HeiTa, Heinola Debytantit
12.11. ISU-kutsukilpailu SaTu ISU
18.-19.11. SM-seniorit ja -juniorit JT SM-nov 2.vk. PTL, Porvoo
18.11. Aluekilpailu LrL TÄHTI
18.11. Kutsukilpailu HyTl, Hyvinkää TÄHTI
19.11. ISU-kutsukilpailu KTL ISU
25.-26.11. Tampere Santa Claus 2017/IC-kilpailu, mukana Noviisit Varala, Tampere Noviisit
25.-26.11. ISU-kutsukilpailu JoKa ISU
JOULUKUU
2.12. YL Noviisit 1.vk. 3 lohkoa KKJT, Kouvola Noviisit
3.12. Kutsukilpailu ML ISU+TÄHTI
16.-17.12. SM 2018: Juniorit HL
TAMMIKUU
13.-14.1. SM-noviisit 2.vk. 2 lohkoa LTL
13.1. Kutsukilpailu KTL TÄHTI
27.-28.1. Seniorit ja juniorit 2.vk. 2-3 lohkoa OLK, Oulu
HELMIKUU
2.-4.2. ISU-kutsukilpailu JoKa ISU
3.-4.2. Nordics/PM-kilpailut STLL, Rniemi
3.2. ISU-kutsukilpailu KooKooJT, Kouvola A-silmut + B-silmut + aluejun / ISU-arviointi)
10.2. YL Debytantit 2.vk. 3 lohkoa EVT, Espoo Debytantit
17.2. YL Noviisit 2.vk. 3 lohkoa HSK, Helsinki Noviisit
17.-18.2. ISU-Sarjoen aluemestaruuskilpailu Kuls ISU
24.-25.2. Seniorit ja Juniorit LK ja jun HF RTL
MAALISKUU
10.-11.3. Debytantit ja Noviisit KF ja HF ETK
10.-11.3. Kutsukilpailu KTL ?
17-18.3. Aluekilpailu HaTaL TÄHTI
24.-25.3. SM2018: SM-noviisit ja HF (vain vo)

Comments are closed